Loading...

Blog

Dzielimy się z tym co najciekawsze
15Wrzesień

New Web Design Trendssss

Z początkiem 2015 r. Flat design nabiera szybkości. Prostota przede wszystkim – dzięki takiemu podejściu każdy interfejs staje się bardziej intuicyjny, responsywny oraz modernistyczny. Wygląd takiej strony jest niesamowity pod warunkiem, że jest wykonana według zasad rzemiosła. Płaskie elementy strony przyciągają wzrok podobnie jak żywe barwy czy odcienie. Całkowity minimalizm, żadnych fajerwerków zbędnych wizualizacji które rozpraszają uwagę odbiorcy.


09Lipiec

100 darmowych font'ów


Każdy krój pisma ma swoją specyfikę. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze czcionki musimy sobie zdać sprawę, że nie wszystkie sprawdzą się równie dobrze w broszurze reklamowej, na blogu czy stronie internetowej. Tu również ważny jest minimalizm – jednoczesny wybór kilku „artystycznych” krojów w jednym dokumencie z reguły doprowadzi do naszej porażki w projekcie. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego kroju pisma nie jest zadaniem łatwym, ale jego odpowiednie zastosowanie ma kluczowy wpływ na estetykę dokumentu takiego jak strona internetowa, prezentacja czy papier firmowy.


12Czerwiec

Druk 3D

Początkowo drukarki 3D były duże, wolne i niepraktyczne, które potrafiły zamieniać rozgrzane tworzywo sztuczne w różnego rodzaju przedmioty. Z biegiem czasu przemysł udowodnił, że można iść dalej. Firmy takie jak Stratasys czy Ultimaker sprzedają przemysłowe drukarki 3D kosztujące od kilku, to nawet kilkuset tysięcy dolarów. Są to urządzenia, które wykorzystuje się już w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, architekturze i lotnictwie. Najnowsze drukarki 3D mogą wydrukować przedmioty wykorzystując nie tylko “plastik”, ale także materiały ceramiczne, stal, srebro czy platynę.